POKER ELLERİNİN DEĞERLERİ VE SIRALAMALARI

POKER ELLERİNİN DEĞERLERİ VE SIRALAMALARI

1-Royal Flush

Poker oyunun en değerli elidir. Aynı renkteki ve ardışık olan en büyük 5’li kart serisidir. Örneğin ♥ A ♥K ♥Q ♥J ♥10’lusu bir Royal Flush ‘dır.

2- Straight Flush

Poker oyunun en değerli ikinci elidir mantığı royal flush ile aynıdır. Aynı renkteki ve sıralı her hangi bir 5’li kart seridir. Örneğin ♦ 4♦ 5♦ 6 ♦7 ♦8’lisi bir Straight Flush’ dır.

3-Kare

Poker oyunun en değerli üçüncü elidir. Aynı değerdeki ve farklı renklerde ki dört kartın birleşmesi ile yapılmaktadır. ♦10 ♥ 10 ♣ 10 ♠ 10 ♣J bir Kare örneğidir.

4-Full House

Poker elinin en değerli dördüncü kart serisidir. Farklı renklerdeki üç kart ve yanında yine farklı renklerde ki aynı iki kart bir Full House’ dur. Örneğin ♠A ♣A ♦A ♥Q ♣Q bir Full House örneğidir.

5-Flush

Poker elinin en değerli beşinci kart serisidir. Aynı renkte olan beş kartın birleşmesi ile oluşur. Örneğin ♥ 4♥ 7♥ 9 ♥3 ♥2 bir Flush’ dur.

-Kent(Straight)

Poker elinin en değerli altıncı serisidir. Farklı renklerde olan ardışık 5’li kart serisidir. Örneğin ♣ 4♣5 ♣6 ve ♦7♦8 bir Kent’tir.

-Set(Three of a Kind)

Poker elinin en değerli yedinci kart seridir. Farklı renklerde olan 3 adet aynı karttan oluşur. ♦A♣A♥A ♣4 ♠6 bir Set örneğidir.

-Döper( Two Pair)

Poker elinin en değerli sekizinci kart serisidir.Farklı renklerdeki ikişer adet aynı karttan oluşmaktadır. ♦K ♣K ♥9 ♠9 ♣4 bir Döper’dir.

-Per(One Pair)

Poker elinin en değerli dokuzuncu kart serisidir. Farklı renklerdeki aynı değerde olan iki karttan oluşur. ♣A ♠A ♥8 ♦4 ♣6 bir Per oluşturmaktadır.

Yüksek Kart( Hight Card)

Renkleri ve değerleri aynı olmayan 5 kart olması durumunda eldeki en yüksek karta bakılmaktadır. Örneğin ♣A ♠K ♥10 ♦8 ♣2 elinde ♣A yüksek karttır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*